Esperes kerületi NEK találkozó

2018. december 8-án került sor a kecskeméti és solti esperesség papjainak, valamint a plébániájuk képviselőinek, hitoktatóinak, munkatársainak találkozójára a Kecskeméti Főplébánia közösségi házában. A találkozón Dr. Finta József atya az eucharisztikus kongresszus történetéről és terveiről, valamint Dr. Jeney Gábor atya a szentségimádás iskolájáról tartott előadást a közelgő 2020-as Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra (NEK) való felkészülés jegyében. A  találkozó szentségimádással és szentmisével lett teljes. Vendégünk volt Kerényi Lajos piarista atya is, aki az elmúlt hévégén tartotta adventi lelkigyakorlatát a nagytemplomban.

Istennek legyen hála.

Mai névnap: Fábián, Sebestyén

Közeledő események

jan
20
vas
17:00 Ökumenikus imahét
Ökumenikus imahét
jan 20 @ 17:00 – jan 27 @ 18:00
Ebben az évben 2018. január 20-27-ig tart a keresztények egységéért végzett ökumenikus imahét. Kecskeméten ezúttal a református templomban lesznek az ökumenikus imaórák január 21-e hétfőtől január 26-a szombatig.  Az imaórák[...]

Kategória

Facebook