KERESZTELŐ

A gyermek Isten ajándéka. A keresztség szentségében az újszülött megszabadul az áteredő bűntől, és Isten gyermekévé válik.

A gyermek megkeresztelését mindig a szülőnek kell kérni. A szülőknek vállalniuk kell, hogy gyermeküket vallásosan fogják nevelni.

Keresztelési szándék bejelentésekor az anyakönyvi kivonatot szükséges bemutatni. A keresztelő idejét és a szükséges adatokat is ekkor egyeztetjük.
A leendő keresztszülőnek hoznia kell a lakóhely szerinti plébániáról igazolást arról, hogy keresztszülői tisztséget vállalhat.

A keresztelés díjmentes. Amennyiben azonban az éves egyházi hozzájárulás nem rendezett szíveskedjenek azt rendezni.
A kereszteléskor kapott gyertya és emléklap önköltségi ára 500,- forint.

Szeretettel várjuk a szülőket a plébániai fogadóórák idején, illetve telefonos egyeztetés után a megfelelő időpontban.

Amennyiben a keresztség szentségét a barátok templomában szeretnék kiszolgáltatni, akkor is az illetékes főplébánián kell anyakönyveztetni a keresztelőt.

Mai névnap: Fábián, Sebestyén

jan
vas
17:00 Ökumenikus imahét