EGYHÁZI HOZZÁJÁRULÁS

Az egyházi hozzájárulás (egyházfenntartói hozzájárulás, egyházi adó) teremti meg az egyházközség működésének feltételeit.

A hívek állandó befizetései teszik lehetővé a templom és a plébániaépület fenntartását, a szükséges karbantartásokat és felújításokat, a hitoktatás és a közösségek működésének fenntartását, a plébániai munkatársak fizetését, a közösségi programok megszervezését. Ennek befizetése minden jövedelemmel rendelkező felnőtt keresztény lelkiismereti kötelessége. Összegére a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia iránymutatása az éves nettó jövedelem 1%-át javasolja kereső személyenként, de természetesen nincs kötelezően előírt összeg.

Mai névnap: Judit