MÁRIA KÁPOLNA

A kereszthajós (latin kereszt), egyhajós kápolna 1713-ban épült, barokk stílusban, oromzatos homlokzattal, azon fa-huszártoronnyal, félköríves záródású kapukerettel. Feltételezhető, hogy a kápolnát egy a török hódoltság alatt elpusztított kápolna romjain építették fel. A főoltárkép a Szent Erzsébetet látogató Szent Szüzet (Sarlós Boldogasszony), a mellékoltár képe pedig a Hétfájdalmú Szüzet ábrázolja. Mindkét festmény a XVIII. sz.-ból való. A kápolna búcsúja a július 2-át követő vasárnap van. Kedvelt zarándokhely, nemcsak a helybeliek látogatják, hanem a környékbeli településekről és Budapestről is sokan. A kápolna látogatóinak száma évente eléri a 20-30 ezret. Lelkipásztori ellátását a Szentcsalád plébánia végzi.

Mária-kápolna (Arborétum) (május 1. – október 31.) mise rend:
Minden szerdán, és minden hónap 13-án: 15.30
Minden vasárnap: 15.30