Nagyheti és Húsvéti szertartások rendje a Nagytemplomban

– Március 28-án lesz Virágvasárnap. A fél 11-es szentmisén barkaszentelés és Passió éneklés lesz templomunkban.

– Április 1-jén Nagycsütörtökön reggel 7 órától nyolc óráig gyóntatás lesz a Nagytemplomban. Az Utolsó Vacsora szentmiséje este 18 órakor kezdődik. A szentmise előtt 17 órától szintén gyóntatás lesz.

– Április 2-án Nagypénteken reggel 7 órától nyolc óráig gyóntatás lesz. Délután 15 órakor Keresztúti Ájtatosságot tartunk a Nagytemplomban. A nagypénteki szertartás este 18 órakor kezdődik, a szertartás előtt 17 órától gyóntatás.

– Április 3-án Nagyszombaton reggel hét órától nyolc óráig gyóntatás lesz. A Szent Sír látogatására napközben végig lehetőség lesz. A Húsvéti Vigília szertartása este 17 órakor kezdődik, előtte fél öttől gyóntatunk. Feltámadási körmenetet most nem tarthatunk.

– Április 4-én, húsvétvasárnap ünnepi miserend szerint lesznek a szentmisék: reggel 7 órakor, de. 9-kor, fél 11-kor és este hatkor.

– Április 5-én húsvéthétfőn reggel 7 órakor, de. fél 11-kor és este hatkor lesznek szentmisék. A de. 9 órai szentmise elmarad.

Facebook