„Kemény ROCK???. Ki hallgatja?”

2019. március 23-án, a kecskeméti Piarista Általános Iskola czollner téri intézményében került megrendezésre a Kecskemét városi és Kecskeméti Esperes kerületi szellemi hittanverseny. A fenti idézet abból a 7-8. osztályos feladatsor megoldásaiból került elő, amely a nap folyamán az egyik legnagyobb mosolyt csalta a versenybiztosok arcára. János evangéliumának 6. fejezetében található szöveget kellett kiegészíteni: „Kemény beszéd. Ki hallgatja?” A kreatív versenyző másként gondolta…

A városi és esperes kerületi fordulóban közel 160-an vettek részt. 3 korcsoportba: 5-6. osztály, 7-8. osztály és középiskolás korcsoportban, egyéni és csapat kategóriában mérettek meg a versenyzők.

Az egyházmegyei döntőre a kategória győztesek jutottak tovább, melyet 2019. április 13-án rendeznek Kiskunhalason.

Plébániánk hittanosai minden kategóriában sikerrel oldották meg feladataikat, ennek eredményeként képviselhetik a kecskeméti főplébániát az egyházmegyei döntőn.

A DOBOGÓSOK NÉVSORA:

KECSKEMÉT VÁROSI VERSENY:

5-6. OSZTÁLYOS KORCSOPORT EGYÉNI:

1. ORSZÁG NOBERT KÁROLY – Kecskemét Főplébánia

2. LÁDI GELLÉRT – Kecskemét Főplébánia

3. PINTÉR FANNI – Kecskemét PIÁR

7-8. OSZTÁLYOS KORCSOPORT EGYÉNI:

1.LÁDI VERONIKA – Kecskemét Főplébánia

2. VARGA LAURA – Kecskemét PIÁR

3. KISS MÁRTA – Kecskemét PIÁR

KÖZÉPISKOLÁS KORCSOPORT EGYÉNI:

1.SZŰCS HANNA – Kecskemét Főplébánia

5-6. OSZTÁLYOS KORCSOPORT CSAPAT:

1.IGAZGYÖNGY – (Barna Nóra, Dudás Kata) – Kecskemét Főplébánia

2.PIÁR6BSASOK – (Péli Mátyás, Kullai Tamás, Berki Bálint) – Kecskemét PIÁR

3.MUSTÁRMAG – (Bartók Tímea Franciska, Füleki Botond, Mohos Gergely) – Kecskemét Főplébánia

7-8. OSZTÁLYOS KORCSOPORT CSAPAT:

1.PAPFIAK – (Berki Péter, Szakál András, Zakály Péter) – Kecskemét Főplébánia – Katona József Gimnázium

2.SZENT IMRE I. – (Csősz Eliza, Kovács Dorina, Kohajda Ádám) – Kecskemét Főplébánia – Szent Imre Óvoda és Általános Iskola

3.BBJ – (Varga Bence, Kecskés-Manzinger Benjamin, Kormányos József) – Kecskemét PIÁR

KECSKEMÉTI ESPERES KERÜLETI VERSENY:

5-6. OSZTÁLYOS KORCSOPORT EGYÉNI:

1.BALOG BOGLÁRKA – Lakitelek

7-8. OSZTÁLYOS KORCSOPORT EGYÉNI:

1.KOZMA LEVENTE – Lakitelek

2.DOBÓ TIBOR – Lakitelek

5-6. OSZTÁLYOS KORCSOPORT CSAPAT:

1.SZENTEK – (Nagy Blanka, Krizsány Endre, S. Kovács Zoltán) – Lakitelek Jézus Szíve Plébánia

2.JÉZUS SZÍVE – (Dakó Jázmin, Tercsi Renáta, Varga Réka) – Lakitelek Jézus Szíve Plébánia

3.TANÍTVÁNYOK – (Heinrich Gyöngyvér, Hajdú Hajnalka) – Lakitelek Jézus Szíve Plébánia

7-8. OSZTÁLYOS KORCSOPORT CSAPAT:

1.LAKITELEKI ANGYALOK – (Belicza Panna, Németh Réka, Erdős Jázmin) – Lakitelek Jézus Szíve Plébánia

2.SZENT ISTVÁN – (Bimbó Ferenc, Hunyadi Miklós, Kókai Szabó Gréta) – Szentkirály

3.SZENT MÁRK – (Bodri Bence, Kocsis Herman, Péter Márk) – Lakitelek Jézus Szíve Plébánia

Gratulálunk a győzteseknek és Istennek hála mindenért és mindenkiért!

Mai névnap: Dániel, Daniella

Közeledő események

Nincsenek közelgő események

Kategória

Facebook