Bérmálási vizsga a Főplébánián

Az elmúlt szombaton került sor a tavaszról elhalasztott bérmálási vizsgára azok számára, akik a következő hétvégén lesznek bérmálkozók Isten kegyelméből.

Sajnos a jelenlegi egészségügyi helyzet kicsit rányomta bélyegét az amúgy igen fontos eseményre, hisz az írásbeli feladat mellett igazán felemelő érzés mindig a kiscsoportos beszélgetés, melyek során felszabadultan tudnak a fiatalok véleményt formálni, s talán sikerül még jobban megszilárdulni hitükben, hogy nincsenek egyedül a kereszténység melletti döntésükben, igent mondva a felnőtt keresztény nagykorúságukra.

Szeptember 12-én 17 órakor kezdődő szentmise keretében közel 70 fiatal és felnőtt tesz tanúságot hitéről és részesül a bérmálás szentségében.

Köszönjük a felkészülést a bérmálkozóknak, a vezetést a felkészítő atyáknak, hitoktatóknak az áldozatos munkát. Töltse el bérmálkozóink szívét hitünk örömteli kegyelme, hogy Krisztus tanúi lehessenek az Egyházban és az emberek között.

Istennek legyen hála!

Facebook