Ünnepi előhangok

Ünnepi Előhangok c. koncertre került sor szeptember 27-én a Nagytemplomban, a Lakó Sándor Kamarazenekar és Hagyományőrző Egyesület szervezésében Kecskemét városunk 650. évfordulója ünnepségsorozata és a Zenei Világnap alkalmából. A koncerten a Kamarazenekar a Nagytemplom Benedictus Kórusa és a meghívott zenebarátaik adtak sikeres hangversenyt.

Dr. József Finta a Nagytemplom plébánosa, és Mák Kornél alpolgármester köszöntötte a rendezvény részvevőit. A műsorban a gregorián, a reneszánsz, a barokk korszak, valamint W.A.Mozart, Bárdos Lajos és Kodály Zoltán művei közül hallhatunk. Művészeti vezetők: Liptainé Szeverényi Márta, Róbert Gábor voltak. Vendégművészként  Túri-Nagy János  orgonált. A meghívott zenebarátok, szólisták: Hajdú Kati – ének, Horváth Brigi – fuvola, Keskeny Márk -ének, Kulcsár Erika – cselló voltak. A belépés ingyenes volt, de a jó szándékú adományokat felajánlották a Nagytemplom felújítása alapba.

Köszönjük a közönségnek hogy ilyen sokan eljöttek a hangversenyünkre!

Facebook