Ezüstmise a Nagytemplomban

Dr. Finta József általános érseki helynök, plébános atyánk ebben az évben ünnepli pappá szentelésének 25 éves évfordulóját. Az ünnepi szentmisék első állomása a Nagytemplomban volt az elmúlt vasárnap. Urunk Mennybemenetelének ünnepén, templomunk búcsúján a “nagymisét” a Mária rádió hallgatói is élőben követhették. Az ünnepi szentmisén Józsi atya mellett paptársai és egykori osztályfőnöke is jelen volt. Családtagjai, barátai, ismerősei és a nagytemplom hívei közösen adtunk hálát az elmúlt 25 évért. Józsi atya a prédikációjában felelevenítette papi állomáshelyein megélt szép emlékeit és hálát adott mindazokért, akik támogatták és bátorították őt hívatásának kiteljesedésében.

A szentmise végén a köszöntések sorában mindannyian a hála, a köszönet és jövőbe vetett reménység hangjain szóltak.

Az ezüstmisés áldást követően az érseki helynökség épülete adott helyet az ünnepség lakomájának. Az udvaron a Máltai Szeretetszolgálat szorgos kezei látták vendégül az ott megjelenteket, míg az emeleten Józsi atya közeli hozzátartozóit, barátait látta vendégül.

Isten áldása legyen Józsi atya életén és papi szolgálatán!

Istennek legyen hála!

Facebook